Hakkımızda

Fitness Coffee Nedir ?

Fitness Coffee, özel patentli %100 doğal İtalyan gurme kahvesidir. En kaliteli ve seçkin Arabica ve Robusta çekirdeklerinden üretilmiştir. İçerisindeki 16 bitki özü sayesinde kahve zevkinizi değiştirmeden, size en yüksek antioksidan seviyesini sağlar. Yeşil çaydan %300 daha fazla antioksidana sahiptir. Kırmızı Merlot şaraptan ise %150 daha fazla antioksidan oranına sahiptir. Bu oranlar Dr. Björn Carlmark, Bearco KB and Dr. Magnus Nylander, MN Biocare (Stockholm – Sweden) tarafından araştırılmış ve kanıtlanmıştır. Fitness Coffee, diğer kahvelere göre kafein oranı %40 oranında daha azdır. Fitness Coffee aynı zamanda metabolizmayı hızlandırıp yağ yakmamıza yardımcı olur ve gün içinde bize yüksek enerji verir. %100 doğal ve içerisinde hiçbir katkı maddesi bulunmamaktadır. İçerisinde;

Yapay katkı maddesi
Yapay renklendirici
Yapay aroma
Yapay koruyucu
MSG (Monosodyum Glutomat)
Yapay Tatlandırıcı
GDO bulunmamaktadır.

Antioksidan Nedir ?  Ne işe yarar ?

Antioksidan, vücut hücreleri tarafından da üretilip, aynı zamanda gıdalardan da temin edilen bir grup kimyasal maddedir. Soluduğumuz havadaki oksijen, vücut içerisindeki serbest radikaller adı verilen toksik (zehirli) etki gösteren bazı maddelerin oluşmasına neden olur. Kimyasal reaksiyon sonucunda ortaya çıkan serbest radikaller, özellikle DNA üzerinde büyük hasar vererek birçok hastalığa zemin hazırlar. Bunların en başında kalp ve beyin damarlarının tıkanmasına bağlı olan hastalıklar, kanser türevleri ve artirit yer almaktadır. Vücudumuzda bulunan antioksidanlar serbest radikallere karşı etki gösterip bunların vücudumuza hasar vermesini engeller.

Adı Neden Fitness Coffee ?

Fitness Coffee spor esnasında yağ yakmak , enerji vermek ve metabolizmayı hızlandırmak amaçlı üretilmiştir. Spor yapmayan insanlar içinde, diyet esnasında yağ yakımına yardımcı olur. Yüksek antioksidanı sayesinden vücudu zinde ve sağlıklı tutar. Fitness Coffee Almanya’daki 100 ülkeden 500 şirketin katıldığı, 1200 fikrin yarıştığı TASTE11 ödülünü alarak en inovatif, yaratıcı ürün seçilmiştir.

Kimler Fitness
Coffee içebilir ?

Tüm içerik doğal olduğu için, fiziksel olarak aktif olan her birey günlük rutininde Fitness Coffee içebilir. Gün içerisinde 2-3 fincan tüketilmesi tavsiye edilir. Bitkisel veya zayıflatıcı ilaçlar kullananlar Fitness Coffee içmeden önce doktoruna danışmalıdır. Hamilelik, arterial hipertansiyon, kalp hastalıklarınız var ise doktorunuza danışarak tüketilmesi gerekmektedir. Ürünün içerisindeki kafein oranı azaltılmış olmasına rağmen 16 yaşından küçüklerin tüketmesini tavsiye etmiyoruz. Ürünlerimiz Türk Tarım Bakanlığı denetimine tabi tutulmaktadır. Ayrıca İtalya Sağlık Bakanlığı tarafından denetlenmektedir.